fbpx

Аголна брусалица 500w FERM

Аголна брусалица 500w FERM

1.799,00 ден

Спецификации:

  • Напон 2 30-240V, 50Hz
  • Моќност 500W
  • Дијаметар 115mm
  • Брз.празен од 11.000/min.
  • Навој M14
  • Електронска рестарт функција
  • Lock-on копче
  • Кочница на вретено
  • Заштитен браник
  • 3m гумен кабел

Опис

Оваа аголна брусалица е моќна и компкатна машина. Брусалката е опремена со моќен мотор од 500w и поради својата компактонст е одлична за извршување на лесни задачи во тешко достапни места. Брусалката користи камен од 115мм. Има исклучително долг кабел од 3м кој обезбедува дополнителна слобода и едноставна употреба.

Додадовте продукт во кошничка: