fbpx

Аголна брусалица 850w FERM

Аголна брусалица 850w FERM

1.999,00 ден

Спецификации:

  • Напон 2 30-240V, 50Hz
  • Моќност 850W
  • Дијаметар 125mm
  • Брз.празен од 11.000/min.
  • Навој M14
  • Електронска рестарт функција
  • Lock-on копче
  • Кочница на вретено
  • Заштитен браник
  • 3m гумен кабел

Опис

Моќна 850w аголна брусалица од програмата на FERM погодна за брусање со камен од 125мм. Користете ја оваа брусалица за полирање и брусење метал, чели и алуминиум. Меката рачка и страничната рачка даваат потполна контрола над брусалката. Брзо и лесно можете да ги заминети дисковите за сечење. Изузетно долигот кабел од 3 метра овозможува лесно движење и едноставна употреба.

Додадовте продукт во кошничка: