fbpx

Електропневматска дупчалка 800w Makita MT

-15%

Електропневматска дупчалка 800w Makita MT

9.999,00 ден 8.499,00 ден

Спецификации

 • 2 режима на работа дупчење и ударно дупчење
 • Влезна моќност 800 W
 • Брзина без оптеретување 0 – 1.200 min-1
 • Удари во минута 0 – 4.500 min-1
 • Капацитет Дрво  32 mm
 • Капацитет Бетон 26 mm
 • Капацитет Челик 13 mm
 • Прифат на алат SDS – Plus
 • Максимален капацитет на круна 68 mm
 • Ударна енергија 2,3 ј
 • Димензии (Д x Ш x В) 362 x 71 x 194 mm
 • Нето тежина според EPTA 2,7 kg

Опис

Електропневматска дупчалка 800w од програмата на Makita MT

 • 3 години гаранција
Додадовте продукт во кошничка: